menusearch
iran-electero.ir

اطلاعات عمومی - سه

سوسک‌ها و پروانه‌های نقشه‌بردار سوسک‌ها و پروانه‌های نقشه‌بردار دانشمندان برای کاوش‌ در مناطق حساس و عمدتا خطرناک چاره‌ای ندارند جزء این‌که از فناوری‌های پیشرفته استفاده کنند. در این مناطق عامل طبیعی با مخاطرات جانی بسیاری روبرو است و عامل کاملا ماشینی نیز محدودیت‌هایی دارد. در چنین شرایطی عامل سوم که همان زیست‌روبات‌ها هستند به میدان وارد شده و به یاری پژوهشگران می‌شتابند. جمعه یکم بهمن ۹۵ افزایش سرعت کامپیوتر با تابش تراهرتز افزایش سرعت کامپیوتر با تابش تراهرتز دانشمندان به‌تازگی متوجه شده‌اند که تابش تراهرتز می‌تواند سلول‌های حافظه کامپیوتر را فوق‌العاده سریع‌تر از میدان مغناطیسی ریست کند.یکی از محدودیت‌های موجود در رایانه‌های شخصی، سرعت حافظه‌ی آن‌ها است. این موضوع زمانی به چشم می‌آید که تغییرات سلول‌های حافظه را نیز در نظر بگیریم که در حال حاضر ریست، شدن آن‌ها توسط میدان مغناطیسی صورت می‌گیرد. پنج شنبه سی ام دی ۹۵ خازن های متغییر خازن های متغییر اساس کار خازن متغیر برمبنای تغییر سطح مشترک صفحات خازن یا تغییر ضخامت دی الکتریک است ، ظرفیت یک خازن نسبت مستقیم با سطح مشترک دو صفحه ی خازن دارد . پنج شنبه سی ام دی ۹۵ مشخص کننده مصرف کوکائین با اثر انگشت مشخص کننده مصرف کوکائین با اثر انگشت محققان بریتانیایی یک آزمایش جدید اثرانگشت را طراحی کرده‌اند که می‌تواند مصرف کوکائین را شناسایی کند.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، در این روش از انواع مختلف طیف‌سنجی جرمی برای بررسی بیمارانی که برای ترک مواد مخدر مراجعه کرده‌اند، استفاده شده است که می‌تواند مصرف ماده مخدر کوکائین و نه فقط لمس آن را تشخیص دهد.
یکشنبه نوزدهم دی ۹۵
حشرات ربات در عملیات جاسوسی حشرات ربات در عملیات جاسوسی به گزارش سرویس علمی ایسنا، دکتر رون پولکاویچ و تیمش در آزمایشگاه تحقیقات ارتش آمریکا در مریلند یک جفت بال رباتیک کوچک به اندازه سه تا پنج سانتیمتر