menusearch
iran-electero.ir

اصول جوجه کشی

۱۳۹۹/۱/۲۲ جمعه
(4)
(0)
اصول جوجه کشی
اصول جوجه کشی

اصول جوجه کشی با دستگاه

در ابتدا باید خدمتتون عرض کنم که هیچ وقت انتظار بازدهی صد درصدی را در جوجه کشی با دستگاه را نداشته باشید. شما فقط می توانید با انتخاب دستگاه مناسب و انجام تمامی مراحل جوجه کشی به صورت کاملا درست، درصد بازدهی را افزایش بدهید.

قبل از شروع به جوجه کشی حتما یک دستگاه مناسب تهیه کنید. تعدادی از دستگاه های موجود در بازار برخلاف توضیحاتی که درباره آن ها نوشته شده است، کارایی لازم را ندارند و فرایند جوجه کشی را با مشکل مواجه می کنند که نتیجه آن درپایان جوجه کشی جز خراب شدن تخم ها و از بین رفتن سرمایه نیست.

یک دستگاه خوب چه ویژگی هایی دارد؟

مهم ترین ویژگی یک دستگاه خوب، به خوبی تنظیم کردن دما و به ویژه رطوبت است.

توجه داشته باشید که رطوبت اهمیت زیادی در فرایند جوجه کشی دارد و بعد از آن دما می باشد.

از عایق بودن دستگاه اطمینان حاصل کنید. اگر دستگاه عایق نباشد دما و رطوبت داخل دستگاه به خارج دستگاه هدایت می شود و علاوه بر افزایش مصرف برق، استهلاک دستگاه نیز افزایش میابد. همچنین فرایند جوجه کشی را نیز دچار مشکل خواهد کرد.

 

در ادامه بیشتر درباره یک دستگاه خوب توضیح خواهیم داد.

 

برای جوجه کشی در ابتدا شما نیاز به تخم هایی دارید که نطفه دار باشند. درمورد تخم مرغ ها درنظر داشته باشید که برای دریافت یک تخم نطفه دار خوب، باید به ازای هر 4 مرغ 1 خروس وجود داشته باشد.

تغذیه مناسب یکی دیگر از فاکتور های مهم برای دریافت تخم نطفه دار خوب می باشد. به هر اندازه ای که تغذیه مرغ و خروس مقوی تر و دارای ویتامین و پروتئین باشد نطفه درون تخم قوی تر خواهد بود.

توجه داشته باشید که از مرغ و خروس های خیلی جوان و یا خیلی پیر استفاده نکنید. چون باعث کاهش نطفه داری تخم مرغ خواهد شد.

اگر قصد خرید تخم مرغ تطفه دار را از شخص دیگری دارید در نظر داشته باشید که به هیچ عنوان عجله نکنید. قبل از خرید حتما گله شخصی که قرار است از او خرید کنید را مورد برسی قرار دهید. همانطور که ذکر شد، نسبت مرغ به خروس باید 4 به 1 باشد همچنین سلامت و تغذیه گله را حتما برسی کنید.

تخم مرغ تولید شده نیاز به 24 استراحت دارد و تا 4 الی 5 روز دوام می آورد. به هیچ وجه تخم مرغ را بلافاصله پس از تولید داخل دستگاه قرار ندهید. 24 ساعت تخم مرغ را در شرایط مناسب که در ادامه توضیح خواهیم داد، قرار دهید.

سعی کنید میزان نگه داری تخم مرغ بیش از 2 روز نشود. بر اساس تجربه، تخم مرغ هایی که بیشتر از 2 روز نگه داری نشده اند درصد بازدهی بالاتری خواهد داشت.

شرایط مناسب برای نگه داری تخم مرغ نطفه دار

به هیچ وجه تخم مرغ را داخل یخچال قرار ندهید چون نطفه از بین خواهد رفت.

تخم مرغ هارا در دمای 15 الی 18 درجه قرار دهید.

توجه داشته باشید که بهتر است درزمان نگه داری تخم مرغ، نوک تیز تخم مرغ به سمت پایین قرار داشته باشد تا بهترین بازدهی را پس از جوجه کشی دریافت کنید.

تخم مرغ ها را به هیچ وجه تکان ندهید چون باعث آسیب رسیدن به آن ها خواهد شد.

در نظر داشته باشید که تخم مرغ های آلوده و کثیف به هیچ عنوان مناسب برای جوجه کشی نیستند و موجب آسیب رساندن به بقیه تخم مرغ ها در زمان جوجه کشی خواهد شد.

پس از جمع آوری تخم مرغ ها حتما به ضدعفونی کردن آن ها بپردازید.

 

قبل از قرار دادن تخم مرغ ها به داخل دستگاه، حتما دستگاه را ضدعفونی کنید. زیرا اگر دستگاه دارای میکروب باشد در طول فرایند جوجه کشی به داخل تخم مرغ ها وارد می شود و باعث از بین رفتن آن ها خواهد شد.

پس از قرار دادن تخم مرغ ها و آغاز فرایند جوجه کشی باید در نظر داشته باشید که تمامی تخم مرغ ها تا پایان فرایند جوجه کشی سالم نخواهند ماند. در نتیجه، خراب شدن یک عدد تخم مرغ باعث ایجاد میکروب داخل دستگ اه خواهد شد که تخم مرغ ها را به خطر می اندازد.

برای جلوگیری از خراب شدن همه تخم مرغ ها شما باید یک وسیله نطفه سنج درست کرده تا درطول فرایند جوجه کشی از سلامت تخم مرغ ها اطمینان حاصل کنید.

برای نطفه سنجی شما می توانید از یک چراغ قوه پر نور استفاده کنید.

و همچنین می توانید یک جعبه کوچک را تعبیه کرده و درون آن لامپ 100 وات قرار دهید، بر روی جعبه یک سوراخ کوچک باز کنید تا تخم مرغ بر روی آن قرار بگیرد و برای انجام نطفه سنجی باید محیط را کاملا تاریک کنید.

با قرار دادن تخم مرغ بر روی سوراخ ایجاد شده داخل تخم مرغ معلوم می شود.

در روز هفتم و چهاردهم جوجه کشی باید نطفه سنجی انجام شود و تخم مرغ های خراب از دستگاه خارج شود.

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر