menusearch
iran-electero.ir

اخبار - سه

دست مصنوعی چاپ سه‌بعدی Youbionic دست مصنوعی چاپ سه‌بعدی Youbionic دست مصنوعی چاپ سه‌بعدی Youbionic یک اندام مصنوعی الکتریکی به شمار می‌آید که برای دو گروه از افراد قابل استفاده است. گروهی که یکی از اندام خود را از دست داده‌اند و گروهی از افراد که بخشی از توانایی اندام خود را بازیافتند ولی هنوز نیاز به کمک دارند. این دست مصنوعی قابلیت کنترل با عضلات اندام خود فرد را دارد. یکشنبه دهم بهمن ۹۵ بازوی مصنوعی LUKE در اختیار نیروی نظامی آمریکا بازوی مصنوعی LUKE در اختیار نیروی نظامی آمریکا کهنه‌ سربازان جنگ از آژانس پروژه‌های پژوهشی دفاعی پیشرفتۀ آمریکا، دارپا (DARPA) بازوی مصنوعی LUKE دریافت کردند. شنبه نهم بهمن ۹۵ باریک ترین نانوسیم دنیا باریک ترین نانوسیم دنیا پژوهشگران دانشگاه استنفورد، روشی برای ساخت سیم های فوق العاده باریک با خواصی استثنایی یافته اند. آنها با استفاده از الماسواره ها، که در واقع ریزترین قطعات الماس به شمار می روند، سیم هایی ساخته اند که پهنای آنها را فقط سه اتم تشکیل می دهد. از این سیم ها به خاطر ابعاد میکروسکوپی، می توان الیاف و پارچه هایی ساخت که بدون افت انرژی، برق را انتقال دهند. پنج شنبه هفتم بهمن ۹۵ ربات جنگجو کره ای گاندام ربات جنگجو کره ای گاندام ربات جنگجو گاندام که همواره شاهد حضور آن در فیلم های علمی تخیلی بوده‌ایم، در نهایت از دنیای تخیل خارج و نمونه اولیه آن توسط یک شرکت کره ای در دنیای واقعی ساخته شد.
بسیاری تصور می‌کردند در آینده‌ای دور در نهایت شاهد ظهور رباتهای جنگجو خواهیم بود، اما برای رویت یک ربات جنگجو گاندام لازم نیست دیگر منتظر باشید، زیرا شرکت رباتیک “هانکوک میرا” در کره جنوبی مبادرت به ساخت نمونه اولیه این ماشین عظیم کرده است. ربات های جنگجو، ماشین های عظیمی هستند که توسط انسانی که در داخل آن قرار دارد هدایت می‌شوند. به اولین ربات جنگجو با نام “متد 2” سلام کنید.
جمعه یکم بهمن ۹۵
ربات انسان نمای سورنا ربات انسان نمای سورنا ربات انسان نمای ‘ سورنا 3 ‘ که نخستین و پیشرفته ترین ربات انسان نمای کشور و یکی از هفت ربات برتر انسان نمای جهان است.این ربات که محصول دانشگاه تهران و یکی ازهفت ربات انسان نمای برترجهان است با قدی برابر 190 سانتیمتر و وزنی حدود